O pořadateli

Spa Resort Sanssouci je společně s hotelem Imperial součástí lázeňské společnosti Imperial Karlovy Vary, a. s., která od svého vzniku v roce 1992 patří mezi nejúspěšnější poskytovatele lázeňské péče v České republice. Společnost Imperial Karlovy Vary v maximální míře využívá k léčení karlovarské přírodní léčivé zdroje. Díky tomu je dlouhodobě největším odběratelem karlovarské termominerální vody k léčebným účelům. Vzhledem ke špičkové kvalitě svého stěžejního produktu, kterým je medicínsky pojatá komplexní lázeňská péče, se společnost Imperial Karlovy Vary stala v roce 2006 historicky prvním držitelem Lázeňské ceny ČR, dále Ceny poroty Lázeňského festivalu 2008, Ceny Svazu léčebných lázní ČR 2009 a Ceny města Karlovy Vary 2009. 

Do rozvoje svých zařízení investovala společnost Imperial Karlovy Vary v několika posledních letech částku 860 milionů korun. Oba její hotely jsou díky tomu vícenásobnými držiteli prestižního ocenění Czech Republic’s Leading Spa Resort, které uděluje světová asociace World Travel Awards, přičemž Spa Resort Sanssouci toto ocenění získal v letech 2010, 2011 a 2012. Jak vypadá nejlepší český lázeňský hotel současnosti, se můžete podívat v naší video/foto galerii.  

Lázeňská společnost Imperial Karlovy Vary podporuje kromě soutěže Sanssouci Junior Glass Match také další kulturní aktivity. Jedná se především o pravidelné jazzové koncerty v Clubu Imperial a výstavy současného umění v Galerii Imperial a SunGallery. V českém prostředí naprosto unikátní je projekt dlouhodobé spolupráce s mladou generací českých designérů na modernizaci lázeňského prostředí nazvaný Imperial Design Symposium, který běží už od roku 2007. Jeho cílem je dále rozvíjet již tradiční spojení lázeňství se světem kultury a umění a propagovat jak české léčebné lázeňství, tak český design.

 

Historie Spa Resortu Sanssouci

Spa Resort Sanssouci se ve své současné podobě zrodil v roce 2009. Jeho příběh však díky původním historickým objektům Sanssouci a Švýcarský dvůr zasahuje hluboko do minulosti.

Na místě dnešního Green House stávalo podle záznamů z roku 1835 hrázděné stavení a poté zemědělská usedlost Schweitzer Hof. V souvislosti s rostoucí návštěvností města ve druhé polovině 19. století se z ní stala vyhledávaná restaurace a kavárna. Od roku 1937 fungovala už jen restaurace se jménem Švýcarský dvůr, která během války sloužila jako rezervní lazaret jednotek SS. Po válce se objekt nacházel v dezolátním stavu a byl československým státem zkonfiskován. V roce 1950 se stala budova Švýcarského dvora součástí státního sanatoria Imperial a byla k ní přistavěna dvě křídla, ve kterých bydlel lázeňský personál. Po stavebních úpravách v roce 1969 vzniklo lázeňské sanatorium Švýcarský dvůr, které v roce 1999 přešlo do vlastnictví společnosti Imperial Karlovy Vary a v rámci jejích investičních záměrů se stalo po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2009 součástí moderního Spa Resortu Sanssouci.

Blue House je daleko mladší, byl postaven jako sanatorium Sanssouci v roce 1970 jen o několik desítek metrů výš nad Švýcarským dvorem. Jak to tak v životě bývá, kdo je mladší, bývá také bezstarostnější - sans souci totiž znamená bez starosti. Vyrostlo za pouhých 18 měsíců ve velkorysém stylu přímořských letovisek a sloužilo k léčení především československých pacientů. V roce 1999 přešlo Sanssouci do vlastnictví společnosti Imperial Karlovy Vary a jeho jméno žije dál v názvu Spa Resortu Sanssouci, kterého jsou Blue House i Green House nedílnou součástí.

Během první etapy projektu „Spa Resort Sanssouci“ byl v letech 2002-3 vybudován podzemní koridor spojující hotely Sanssouci a Švýcarský dvůr s vilou Mercedes, ve které vzniklo moderní balneocentrum s architektonicky zajímavě řešenou stavbou rehabilitačního bazénu. Díky koridoru dnes mohou hosté bydlet, léčit se, relaxovat, sportovat a také se bavit pohodlně pod jednou střechou.

Ve druhé etapě projektu byl v roce 2005 zrekonstruován hotel Sanssouci. Ve stejné době vznikl v jeho hotelové hale výstavní prostor SunGallery, kterému vévodí skleněná plastika Sluneční soustavy, a k vidění jsou zde po celý rok díla českých sklářských mistrů.

Třetí etapu projektu pomohly společnosti Imperial Karlovy Vary realizovat začátkem roku 2009 také finanční prostředky z Evropského fondu pro regionální rozvoj, určené na zlepšení kvality ubytování a stravování. Spa Resort Sanssouci dnes poskytuje hotelové služby ve čtyřhvězdičkovém standardu, pohodlné a elegantní ubytování v kategoriích Standard, Superior, Suite, a Deluxe Suite. Pro lepší představu – jen ubytovací prostory s 634 lůžky ve 360 pokojích zabírají plochu 8 tisíc čtverečních metrů.


Spa Resort Sanssouci ****

U Imperiálu 198/11
360 01 Karlovy Vary
Tel.: +420 353 207 113
E-mail: reservation@spa-resort-sanssouci.cz
Web: www.spa-resort-sanssouci.cz

 

Imperial Karlovy Vary a.s.

U Imperiálu 7/31
360 01 Karlovy Vary
Tel.: +420 353 206 300
E-mail: info@imperial-group.cz
Web: www.imperial-group.cz